Akce GDS Prague brzy otevře své dveře. Přijede vynálezce Tetrisu i tvůrce Falloutu

GDS • GDS

Zajímá vás herní průmysl a chtěli byste se dostat do zákulisí? Chcete si poslechnout zajímavé řečníky z herní branže a najít si tam své místo? Pak nesmíte minout letošní akci GDS v Praze.

GDS Prague se koná v období 8. a 9. prosince v pražském kongresovém centru a o velké hosty nebude nouze. Dorazí například Alexej Pažitnov, tvůrce legendární počítačové hry Tetris, který se ukáže svým fandům ve střední Evropě vůbec poprvé.

Alexej Pažitnov vytvořil Tetris v 80. letech při práci pro Sovětskou Akademii věd. Je to jedna z nejúspěšnějších her všech dob a právě Pažitnov bude na nadcházejícím Game Developers Session Prague jedním z hlavních řečníků. Ambicí naší akce je propojení odbornosti, osvěty i zábavy. Ať už je to sdílení zkušeností legendárních tvůrců her, představení nejnovější trendů herního vývoje nebo možnosti pro laiky něčemu se naučit a dozvědět, třeba i nastartovat kariéru. Oslovujeme profesionály, kteří podobné konference navštěvují, a propojujeme je s mladou generací tvůrců, která je ještě na školách,” říká k akci její programový ředitel Pavel Barák.

Po jeho boku vystoupí na akci v Kongresovém centru ještě dalších 80 speakerů. Mezi nimi třeba Rhianna Pratchett, anglická herní spisovatelka a novinářka, která ve své kariéře pracovala na titulech jako Heavenly Sword, Overlord či Mirror's Edge, nebo tvůrce Dean Hall, kterého čeští hráči mohou znát jako autora hry DayZ, a ta letos v prosinci oslaví desetileté výročí existence. Dorazí také Martin Klíma, zakladatel a výkonný producent studia Warhorse s titulem Kingdom Come: Deliverance, či Dan Vávra, český videoherní designér, scenárista a režisér a spoluzakladatel a kreativní ředitel Warhorse Studios.

Alexey Pajitnov

Setkání s hosty a zajímavými firmami nebo školami doplní třeba i výstava Nekonečné vesmíry – České hry a jejich globální úspěch z dílny Českých center. Ta představuje Česko jako respektovaného hráče na mezinárodním poli digitálních her a snaží se přiblížit zahraničnímu publiku současnou českou hru v komplexní podobě. Účastníci konference budou mít v rámci programu přístup i na workshopy a mnoho dalších doprovodných aktivit. Na kompletní rozvrh se můžete podívat zde.

Malým předskokanem akce bude speciální listopadový „gamejam“, respektive GDSJam, tedy víkendový (24. – 26. 11.) maraton v tvorbě počítačových her pro mladé talenty i profesionály, uspořádaný společně s Karlovou univerzitou a mezinárodní vývojářskou firmou Wargaming. Letošní GDS je jako nikdy dříve otevřené pro studenty středních škol, které zajímá vývoj videoher a rádi by se podívali pod pokličku. Pro ty jsou připraveny také zvýhodněné páteční vstupenky, pro které si můžete skočit přímo na oficiální email.

Vstupenky na GDS Prague jsou k dispozici v síti Ticketmaster.

Zdroj: TZ

Partnerem rubriky Novinky je Česká spořitelna.

Doporučujeme