Lepidlova grilovačka: Nejlepší hyperkorektní průšvihy (nejen) Netflixu

Witcher • Witcher

Asi jste si všimli, že se nám tu posledních pár let rozmohl takový nešvar. Do naší kultury totiž pronikla takzvaná hyperkorektnost, která se snaží zrovnoprávnit lidi všech barev a sexuálních orientací a to i za cenu překrucování dějin. Pojďme se tomu trochu zasmát, co?

Královna Kleopatra - divácké hodnocení 3%

Ve zkratce.. Netflix chtěl udělat radost Egypťanům kulturním a faktům věrným historickým dramatem. Akorát že vůbec, do hlavní role obsadili afro-americkou herečku. Což by bylo v pohodě, kdyby Egypt nebyl nesmírně hrdej na svou historii a neměli bysme k dispozici tyto fakta:

 • Kleopatra byla Makedónsko-Perská princezna

 • Podle historiků byla tak hot, že bys její instáč sjížděl každej večer před spaním

 • Podle VŠECH dochovaných záznamů měla olivovou až světle hnědou barvu pleti.

 • Takže je to trochu jako kdybyste do historickýho dokumentu o Mike Tysonovi obsadili CzechClouda.

Kleopatra

LOTR: Rings of Power - divácké hodnocení 38%

Amazon chtěl zarobit majland a měl bambilionovej rozpočet na věrné ztvárnění Tolkienova díla (teda prequelu). 

 • Existují debaty, že Tolkien (pokud to jméno neznáte, tak jste právě nabili status kulturního barbara) byl rasista, protože všechny postavy v jeho dílech měli světlou pleť. 

 • Akorát, že vůbec. Inspiroval se dílama severské mytologie, kde žili jen velcí bílí vikingové s rohatýma helmama.

 • Takže tak trochu dává smysl, že když máte fantasy postavený na mytologii bílých lidí, bílých elfů a bílých trpaslíků, tak fanoušci očekáváj postavy přesně tak, jak je maj zažitý z knížek.A nemá to nic společnýho s rasismem!

LOTR: Rings of Power

Zaklínač - divácké hodnocení 54%

Nooo toto je hodně citlivý pro hodně fanoušků. Protože sice každej neměl příležitost v Assassins Creed: Origins rozdat si to s Kleopatrou, ale minimálně každej jeden a půltej z vás hrál Zaklínače (aspon 3). Každej třetí z vás četl knížky a každej druhej viděl seriál. 

 • Andrej Sapkowski, milovník šermu, historie, labužník alkoholu a krásných žen (teda aspoň ve svých fantaziích)...No hele, ja bych se nerad dopustil nějakýho šejmingu a sám bych si za to, co chci napsat dal ban.

 • Taakže asi víte, kam tím mířím. Přiložím jen obrázky. 🙁

Witcher

Call of Duty: World War II (5,2%) + Battlefield 5 (3,2%)

Afroameričtí vojáci Wermachtu v call of duty a battlefieldech jsou šílený překrucování dějin. Jakože ta válka byla tak trošku o rasovým utlačování světa nacistickým německem. Tak trošku hodně.

 • Hrozně hodně. Ale toto je zajímavý vlákno na redditu: Link

 • Fuj!

 • A hyperkorektní a super-inkluzivní korporáty se rozhodli uctít památku všech padlých v 2. Světové Válce tím, že na stranu nacistů dali Afro-Američany.

Ale mám konspirační teorii: Ty hry financovala CIA! pokud se Adolf a ostatní náckové stále schovávaj na odvrácený straně měsíce a viděli to, tak je určitě kleplo. 

Call of Duty: WWII

Warrior - divácké hodnocení 96%

A na závěr něco pozitivního! Ať si z toho uděláme trochu srandu

 • Zaprvý: Seriál Warrior na Netflixu je naprosto totálně a dokonale boží a skvělej. Je to fakt mega dobrý a všem to doporučuju.

 • Takjo, ale proč tady je? (Nejen) Netflix a další platformy se snaží být super-korektní a super inkluzivní. Pak ale udělaj seriál o Číňanovi, kterej připluje do San Francisca hledat svou čínskou sestru a ty dva hlavní číňany tam hraje anglickej japonec Andrew Koji (Ah Sahm a je totálně boží!!) a jeho ségru zase kanadská vietnamka Dianne Doan.

 • Není to od Netflixu tak trochu opačnej rasismus? Že teda danou národnost nechávaj hrát jinou.. Podobnou národnosti? Dejte nám vědět do komentářů!

Warrior

Občas si říkám, jestli to zajde tak daleko, že se jednou budeme dívat na seriál o Afrických otrocích, který hraje Ryan Reynolds a Robert Downey Jr. a jejich bílýho otrokáře hraje Samuel L. Jackson.

Každopádně, mrkněte na toho Warriora a dejte nám vědět, jaký další podobný “hyperkorektní” průšvihy vás nakrkly!

Doporučujeme