Česká hra Hon Na Čarodějnice spouští crowdfunding. Nejvtipnější hra na grilovačky je právě na Hithit.cz

Česká hra Hon Na Čarodějnice spouští crowdfunding. Nejvtipnější hra na grilovačky je právě na Hithit.cz
Marek Srandorozený
Marek Srandorozený
13. května 202515:21

Na Hithitu právě probíhá kampaň na karetní hru založenou na “křesťanských hodnotách”: Hon na Čarodějnice, jejíž Lore je zasazen do období upalování čarodějnic, tedy (politicky nepohodlných občanů). 

Hru tvoří dva týpci z Brna a říkají si Bardmistr Games

Je to ožehavé téma, ale o co jde?

“Stejně jako ve středověku, ani v naší hře nejsou žádné skutečné čarodějnice. Tak jako mají dneska měštští policajti kvóty na to, kolik maj rozdat pokut, středověkej inkvizitor měl kvóty na to, kolik má upálit lidí. “
Hráči na sebe berou roli inkvizitorů, kteří se snaží uzmout politický vliv v jejich městě. Takový politický vliv lze získát:
  • skládáním městské rady prostřednictvím dobrých občanů

  • exemplárním upálením čarodějnic! (politicky nepohodlných občanů)

26.png

A jak vypadá gameplay?

Hráči mají dvě akce a mohou je libovolně kombinovat: Obviňovat, očišťovat z hranice, vykládat občany, brát karty a hrát karty akcí.

Hra je ukrutně zábavná a pekelně nekorektní. Díky výbornému Roleplay elementu, kdy hráči a vymýšlí důvody k obvinění z čarodějnictví. O tom, jak je obvinění dobré nakonec rozhodne kostka, ale ta se dá ve hře dobře ovlivnit. Jsou zde karty jako “hlas lidu”, který nutí hráče opakovat hod kostkou a přiává u bonus a nebo postih k hodu. Nebo karty občanů, jako třeba Inkvizitor, který značně zjednodušuje obviňování ostatních občanů ve hře.

Hráči skládají z občanů svou městskou radu a posílají klidně i svoje občany a občany ostatních hráčů na hranici. Z hranice je možné i občany očistit a někdy se to hodí = zabráníte tím zapálení hranice a tak protihráči nezískají cenné body vlivu. A nebo tím získáte výhodu, protože občani mají speciální dovednosti, kterými například sbírají další karty do ruky a nebo prodvádějí různé akce. Například když se stane občanem Drbna, tak bez ceny 1 akce rovnou obviníte nějakého občana ve hře. 
Pak tu je třeba karta Úředníka = Ti nemají žádné zvláštní schopnosti…Na její gameplay se můžete podívat tady.

PROČ JE LEPŠÍ KOUPIT SI TOHLE, NEŽ PRDY VE SKLENIČCE:

“Žijeme v době, kdy lidi pošlou pětikilčo tlusťochovi na obrazovce jen proto, aby na sebe vysypal popcorn a nebo si koupí od modelky na onlyfans prdy ve skleničce. Peníze jsou prostředek změny a v žádným případě nesoudíme vaše spotřebitelský rozhodnutí, ale přinášíme vám nejlepší investiční doporučení, kterým můžete změnit status QUO! Vy zainvestujete do naší hry a uděláte lidi šťastnýma a bohatšíma! Vy budete v tý první kategorii.”
Autoři jdou s kůží na trh a snaží se vybrat peníze na výrobu hry. Mají v šuplíku spoustu dalších projektů, a po stovkách playtestů také řadu lidí, kteří se hrou královsky baví - jak po stránce humoru, tak i po stránce gameplaye.
Bez podpory to však sami nezvládnou, jsou to šikovní tvůrci a nikoliv nabušení byznysmeni. Pokud vás hra zaujala, dejte jí šanci a podpořte ji na tomto odkaze.
Zkrátka, je to mega vtipná hra do hospody, na tábor, na večerní rychlovku a na grilovačky.
promo_HIT-HIT-09

Historický kontext hry?

Vlastně se podobně jako u Kingdom Come II jedná o historické drama. Hra je totiž založena na tom, co se skutečně stalo. Inkvizice byly nástroj pro odstraňování “politicky nepohodlných” a nebo pro rychlé nabytí majetků. 
Světské soudy hrály klíčovou roli při procesech s „čarodějnicemi“, především v období raného novověku (zhruba 15.–18. století). Ačkoli církev vytvořila ideologický rámec (například Malleus MaleficarumKladivo na čarodějnice z roku 1487), samotné soudy a tresty často prováděla světská (státní) moc. = tedy samotní občané. 

Aneb jak praví křesťanské přikázání: Ty po mě kamenem, já po tobě chlebem.
9

A je téma aktuální i dnes? K zamyšlení…

Sice už neprobíhají světské soudy a veřejně negrilujeme “čarodějnice” na hranici, ale historie nám ukazuje, že se to vlastně dít nepřestalo. Nejde totiž o to, co probíhalo, ale proč se to stalo.
Lidé v dobách čarodějnic věřili institucionalizované moci, která je nabádala jít proti druhým. A tak vyšla napovrch lidská agrese a nepřišlo nikomu divné upálit Karla ze sousedství. Ale takhle může někdo ukazovat prstem i dnes a tak se občas pořádají senzační “mediální” hony na čarodějnice…

Pokud jste to zvládli až sem, a máte chuť tvůrce podpořit, tak jim na jejich HitHit kampani můžete přispět a získat nějakou tu odměnu.

Doporučujeme

Články z jiných titulů