Recenze herních sluchátek Genesis Neon 600 RGB. Barvičky pro diváky

genesis_neon_600 • genesis_neon_600

Občas se v redakci rádi vrátíme k hernímu příslušenství za pár babek, u kterého hodnotíme především to, kolik parády za těch pár kaček dostanete. A pokud hledáte sluchátka s dobrým zvukem a RGB frajeřinkou k tomu za cenu kvalitnějšího oběda, jste tu rozhodně správně.

Genesis-Neon

Po recenzování příslušenství za tisíce korun se člověk občas rád trochu vrátí na zem a otestuje něco, co si může dopřát opravdu každý. Do parády jsme si tentokrát vzali sluchátka Genesis Neon 600 RGB, která mají vcelku jasný cíl - s dobrým zvukovým projevem nalákat na blikající světýlka, která vás vyjdou na pár stovek. A to se jim vlastně daří.

Hliník a kůže nechybí

Jedním z tahounů je jednoznačně design, který se výrobci povedl. Náušníky jsou polstrované a potažené kůží, navíc dostatečně velké a pohodlné, aby schovaly uši a nabídly dobré pasivní odhlučnění. Také kovová konstrukce je pevná a lehká, náhlavní most je pak tvořen ještě měkkou částí, která se dobře přizpůsobí hlavě. Sluchátka jsou celkově velmi pohodlná a vůbec nepůsobí levně, takže palec nahoru.

Genesis Neon 600

To nejlákavější se samozřejmě skrývá na vnější straně náušníků samotných. Kromě loga tam najdete RGB plochu hrající barvami, které sice sami neuvidíte, ale v případě streamování potěšíte diváky. K dispozici je 9 různorodých režimů, barvy mohou být statické, pulsující či animované. Vše si lze nastavit a poté přepínat malým tlačítkem na mušlích samotných. Tam najdete také regulaci hlasitosti a kabel pro připojení k zařízení.

Genesis Neon 600

Stinnou stránkou je malá přizpůsobitelnost a všestrannost sluchátek. USB kabelem sluchátka připojíte především k PC a konzolím, tam však bez využití prostorového zvuku. Nechybí ani klasický 3,5mm Jack, avšak pokud chcete využít i mikrofon, musíte zapojit kabel pro zvuk i mikrofon samostatně, jelikož se výrobce rozhodl neintegrovat vše do jednoho kabelu. Což s přihlédnutím k moderním zařízením a konzolím není nejlepší řešení a budete muset sáhnout po redukci.

Technické specifikace
  • Provedení: Náhlavní

  • Konstrukce mikrofonu: pevný, ohebný

  • Typ připojení: USB-A, duální 3.5mm Jack

  • Technologie: RGB podsvícení

  • Frekvence: 20 - 20 000 Hz

  • Velikost měniče: 50mm

  • Cena: 599 Kč

Když už mluvíme o mikrofonu, ten je dostačující, ale rozhodně nedisponuje tak kvalitním potlačením okolního hluku jako modernější a dražší sluchátka, tudíž doporučujeme při hraní moc nezneužívat větrák. A nechrápat.

Zvuk, co má dostačující šťávu

Sluchátka nabízí 50mm měniče, které dokážou vyprodukovat dostatečně kvalitní a především hlasitý zvuk, audiofilní zážitek však nečekejte. Frekvence nejsou zcela vyvážené a docela mi chyběla citlivější výšky a dunivější basy. Dialogy kvůli tomu nemají potřebnou šťávu a výbuchy či řvaní motorů v závodech působí trochu ploše a nevýrazně. Obecně je však zvukový projev dostačující na občasné hraní, od kterého nečekáte zázraky.

Genesis Neon 600

Co naopak potěší je prostorový zvuk, který i přes absenci jakýchkoliv moderních technologií či certifikací funguje spolehlivě. Je přesný a ve hrách jako Call of Duty Warzone či Fortnite přesně víte, odkud letěly kulky či kde se zrovna nepřítel může nacházet. Příjemné překvapení.

Verdikt

Co říci závěrem? Genesis Neon 600 RGB jsou sluchátka, která lákají především pěkným designem, barevnými RGB světýlky a dostatečně dobrým zvukem. Zázraky nečekejte, dobrá sluchátka za velmi nízkou cenu však ano.

Partnerem rubriky Recenze je Wilkinson Sword.

Doporučujeme