Recenze mobilní hry Dungeon Hunter 6. Solidní hack and slash rubačka pro trpělivé a platící.

dungeonhunter6

S blížícím se podzimem určitě nikoho neurazí nějaká ta komplexnější RPG mobilní akcička. Připravte si však spoustu času a nějaké ty kačky.

Dungeon-Hunter-6

Kultovní Dungeon Hunter je zpět a my jsme tak po nějaké době opět měli možnost nakopat zadky pekelným zplozencům. Tahle oblíbená free-to-play záležitost toho má za sebou už poměrně dost. Jak se nám šestý díl hrál, čím zaujal a čím naopak zklamal? Dozvíte se v následujících odstavcích.

Návrat velkého zvířete

Dungeon Hunter už je skoro taková legenda. Tahle hack and slash rubačka své hráče baví už slušnou řádku let. Je třeba připomenout, že od vydání pátého dílu uplynulo dlouhých devět let, což rozhodně není málo. Milovníci série se však nakonec opět dočkali. Vývojáři z GOAT se hecli a přináší nový masakrální zážitek pro všechny milovníky epických soubojů, vylepšování postav, levelování, plnění výzev, ale rovněž mikrotransakcí.

Dungeon Hunter 6

Nebudeme to zbytečně natahovat, dnešní uspěchaná doba nepřeje umělému natahování. Dungeon Hunter 6 je klasickou mobilní free-to-play RPG záležitostí, která skvěle vypadá, dobře se hraje, nabízí slušné množství obsahu, ale to vše pochopitelně není zadarmo a jen tak pro nic za nic. Hlavním cílem vývojářů je tak trochu podojit své hráče. To ale vlastně není ve své podstatě nic moc nového, jedná se o klasický obrázek současných free-to-play projektů. Všichni jsme si na to zvykli a bohužel to začínáme brát jako běžný standard. U recenzí her postavených na pay-to-win praktikách, což je rozhodně příklad Dungeon Hunter 6, se tak vlastně můžeme bavit víceméně o omezeném množství věcí, jelikož ten zbytek zůstane většině hráčům ukryt za platební bránou.

Osobně patřím k hráčům, kteří do her nikdy neinvestují žádné finance nad rámec samotného pořízení. No, je třeba si přiznat, že to v dnešní době nemám tak úplně jednoduché. Ale takové je už moje přesvědčení. Vždy tak tedy zůstává otázkou především to, co mi dokáže konkrétní hra nabídnout ve své základní podobě. Je třeba ale přiznat, že zrovna v tomto případě si vývojáři z GOAT připravili opravdu skvělou a lákavou prezentaci, která si do budoucna své platící fanoušky rozhodně najde.

Pohledné rubání

Dungeon Hunter 6 je online hack and slash RPG záležitost klasického střihu. Na samotném začátku si hráč zvolí jednu z pěti tříd a je okamžitě vržen do potemnělého podsvětí. K dispozici jsou assassin, warrior, mage, boon sister a archer. Po krátkém představení základních ovládacích mechanismů přichází na řadu bleskurychlé poskočení v rámci levelu postavy. Je to skoro až úsměvné, ale v úvodních minutách, klidně i hodinách budete odměňování za každou hloupost a není problémem každých 5 minut poskočit o jeden level. Hráči to milují a získávají snadno pocit toho, že dělají všechno dokonale správně. Pochopitelně, že jde jen o zdánlivou iluzi, která má za cíl zaháčkovat si herní publikum.

Dungeon Hunter 6

Titul dokáže zaujmout již na první pohled, a to zejména svým grafickým zpracováním. Jistě, bavíme se zde o mobilní hře, v rámci žánru a s přihlédnutím k jistým omezením se však můžeme bavit klidně i o AAA produkci. Dungeon Hunter 6 vypadá opravdu skvěle. Navíc musíme ocenit povedenou optimalizaci. Na průměrných mobilních zařízení si tak můžete dopřát poměrně slušný zážitek. Osobně jsem recenzoval na Samsung A52 5G a musím konstatovat, že vše šlapalo, jak má. Výkonnější zařízení v redakci, jako nejnovější model telefonu Galaxy S23 či dokonce herní mašina Poco F4 GT hru zvládly bez jediného zaškobrnutí. U modelu Poco navíc skvěle posloužily i oboustranné triggery, které lze vysunout pro pohodlnější hraní.

Titul dokáže zaujmout již na první pohled, a to zejména svým grafickým zpracováním

Delší herní seance se pochopitelně neobešly bez typického zahřívání, rozhodně ale nešlo o nic zásadního. Pochválit musíme i samotné ovládání. Hra je koncipována na šíři zařízení, připravte se tak především na vytížení obou palců. Levý palec klasicky zajišťuje pohyb postavy, pravý palec potom jednotlivé akce. A že jich každá postava má skutečně mnoho. K dispozici jsou lehké i těžké útoky, úskoky nebo řada speciálek, které se váží na každou z jednotlivých tříd. Vše je víceméně intuitivní a příjemné, i když herní obrazovka je někdy až zbytečně hodně napráskaná, což na přehlednosti příliš nepřidá.

Hra pro trpělivé

Po obsahové stránce jde o bohatý online RPG titul, která hráče zahlcuje tunou obsahu, někdy poněkud zbytečným. V rámci příběhové linky, která pochopitelně nesmí chybět, budete plnit desítky a stovky nejrůznějších questů, odolávat vlnám nepřátel, soupeřit s bossy, plnit výzvy, vydávat se na dlouhé výpravy apod. A nechybí ani nějaké ty "točky". V tomto ohledu se jedná o skutečně nafouknutou hru, která si klade za cíl hráče sežvýkat. Samozřejmostí jsou tučné zkušenostní body a herní měna, kterou následně investujete do schopností, vylepšování, upgradování, craftění a nevím kam ještě.

Dungeon Hunter 6

Vše je v tomto ohledu poměrně komplexní a obsáhlé, i když vzhledem k míře možností se může hra zdát minimálně v prvních hodinách trochu nepřehledná. Popisovat hloubkově nastavené mechanismy je asi zbytečné, neboť stejně všichni víme, o co tady běží. Ze začátku vše funguje jako na drátkách, postupem času se ale začne celý kolotoč tak trochu zadrhávat a zpomalovat. V takovou chvíli už je třeba se připravit na grind, čekání do druhého dne, či nějaké ty reálné investice. Jedině tak lze zůstat konkurenceschopný po celou dobu hraní. A to je věc, která dokáže zážitek otrávit. Dungeon Hunter 6 zkrátka až příliš násilně tlačí na nákupy ve hře.

Dungeon Hunter 6 zkrátka až příliš násilně tlačí na nákupy ve hře

Připraveny jsou též nejrůznější výzvy a odměny za každé prdnutí. Vývojáři vás tak budou nutit se neustále vracet do hry, plnit jejich poťouchlé úkoly a vylepšovat vlastní postavu do zblbnutí. Je to zábavné? Ano je. Je to časově náročné? Ano, to rozhodně. V tomto ohledu titul funguje přesně tak, jak bychom si představovali. Nabízí velké množství obsahu i poměrně dobře propojené, a hlavně fungující RPG mechanismy. Nad tím vším je pohledné grafické zpracování a zábavná, i když po nějaké době se opakující hack and slash hratelnost. Pro někoho lákavá nabídka dobře zpracovaného titulu, pro druhého zase další otravná pay to win záležitost.

Dungeon Hunter 6

Závěrem platí jedno zásadní doporučení. Pokud hledáte slušné online RPG, hodláte v něm trávit velké množství času a jste ochotni pustit nějakou tu kačku, mohl by se stát Dungeon Hunter 6 opravdu vhodnou volbou. Jestli patříte jen k příležitostním pařanům, nebude asi tohle to pravé ořechové. Zabaví, pohltí, ale dříve či později začnete narážet na určitá omezení, která dokáží celkový zážitek znechutit.

Verdikt

Dungeon Hunter 6 je povedenou hack and slash RPG záležitostí s důrazem na online hraní. Honosí se bohatým obsahem, lákavým systémem vylepšování postavy a solidní návykovostí. Díky free-to-play modelu však nemusí oslovit všechny. I tak jsme se úvodní hodiny slušně bavili a prokousávání nabídnutým obsahem bylo celkem zábavné. Je třeba si však přiznat, že v rámci žánru existují lepší.

 Hra byla recenzována na telefonech Samsung Galaxy A52 5G, Galaxy S23 5G, Xiaomi 12, POCO M5s a F4 GT.  

Doporučujeme