Recenze sluchátek Sony Inzone Buds. Skvělý zvuk s několika výhradami

sony-inzone-buds • sony-inzone-buds

Sony letos vyrukovalo s nejnovějšími špunty z herní řady Inzone, které mají nabídnout nekompromisní zvuk pro hráče na cestách. Podařilo se?

Sony-Inzone-Buds

Zatímco se k nám chystají značkové špunty Playstation Pulse Explore, ani Sony nezapomíná na hráče a přináší nejnovější přírůstky do své řady Inzone. Ta se specializuje právě na hráče a kromě tradičních sluchátek se nyní rozšiřuje také o pecky Inzone Buds, které využijete nejen s konzolí Playstation 5, ale také PC a mobilním příslušenstvím. A jak dopadl první pokus Sony v této kategorii? Překvapivě skvěle. I když...možná nepřekvapivě.

Nekompromisní pozice v branži?

Kvalita recenzovaného kousku možná může někoho překvapit, rozhodně ale nejde o šťastnou první trefu. Sony si totiž již vydobylo pověst mezi špuntaři svými sluchátky WF-1000XM5, kteří patří z hlediska kvality zvuku a ANC mezi špičku na trhu. A právě z nich si půjčují celou řadu technologických vychytávek i Inzone Buds. Nepřekvapí tedy, že přiníší minimálně na poli herních sluchátek dost nekompromisní zážitek.

Sony Inzone Buds

Ten začíná už u konstrukce, která je špičková, i když trochu macatější (se zjevnou inspirací starší generací řady WF). Potěší kvalitní využité materiály, kombinace příjemně matného a lesklého plastu v oblasti dotykové plošky. Sluchátka i přes svou velikost skvěle drží v uchu i při agresivnějším potřásání hlavou a jsou opravdu lehká. Kromě loga výrobce na těle také nenajdete žádné rušivé prvky, špunty jsou velmi decentní a kromě klasické černé, kterou jsme dostali do redakce, si můžete zakoupit také více stylovou bílo-černou kombinace. To abyste korespondovali s konzolí.

Kromě loga výrobce na těle také nenajdete žádné rušivé prvky, špunty jsou velmi decentní

Vraťme se ještě na chvíli k dotykovým ploškám. Ty jsou na obou sluchátkách a můžete prostřednictvím dotyků ovládat celou řadu funkcí, od zapínání ANC po ovládání skladeb či přijímání hovorů. Vše si samozřejmě lze nastavit ještě podrobněji v mobilní aplikaci či počítačovém softwaru Inzone Hub, kde mimo jiné najdete také úpravy ekvalizéru, funkci prostorového zvuku a další serepetičky pro každého hudebního nadšence, jako je přizpůsobení zvuku konkrétnímu uchu uživatele. Osobně dotykové plošky přímo nesnáším, jde ale o zvyk a preferenci každého. Ovládání jinak bylo víceméně bezproblémové a až na pár přehmatů jsem problémy neměl.

Sony Inzone Buds

Kromě špuntů samotných v balení dostanete samozřejmě pouzdro, do kterého je můžete uložit. To je trochu macanější než jsem zvyklý a v kapse udělá viditelnější bublinu, než třeba mé Airpody, stále však v mezích dobré mobility. Na druhou stranu v sobě schovává dostatečně velkou baterii. Najdete v ní také diodu, USB-C port a především místo pro uložení USB adaptéru pro připojení k PS5 a PC. Máte tedy záruku, že jej neztratíte, z čehož si rozhodně může vzít příklad více výrobců.

Zvuk, který je prostě Sony

Inzone Buds si od svého nabušenějšího bratříčka WF-1000XM5 půjčují také měniče a technologii ANC, což znamená jediné. Zvuk je skvělý. Špunty mají perfektně vyvážené frekvence, takže produkují čisté dialogy a hlasy, hutné hudební smyčky a celkově citlivě mixují. Sluchátka jsou tedy skvělá nejen na hraní, ale také poslech hudby či jiné multimediální chvilky. Jediné, co trochu zaostává jsou basy. Ty jsou sice dostatečně silné, ne však čisté. Všechny hlasitější zvuky, od výbuchů po řev motorů, tak zní často prázdně a nevýrazně. Chybí hutnost, kterou znám například ze špuntů Sennheiser. Naštěstí nejde o katastrofu a díky ekvalizéru lze i tento neduh alespoň minimalizovat.

Sony Inzone Buds

Situaci zachraňuje i prostorový zvuk Spatial Audio, který je precizní, ať už hrajete na čemkoliv. Na konzoli Playstation 5 přímo využívá proprietární technologii Tempest 3D Audio, na počítači si pak můžete s prostorovým zvukem i více pohrát. Všechny zvuky jsou velmi přesně umístěny v prostoru a vždy jsem tak věděl, odkud cupitají podrážky nepřátelských bot, odkud pochází střelba či směrové dialogy.

Technické specifikace
  • Provedení: Do uší

  • Konstrukce mikrofonu: Integrovaný, redukce šumu

  • Typ připojení: Bluetooth 5.3, Wireless 2.4 GHz USB-C

  • Technologie: 360 Spatial Audio, ANC

  • Velikost měniče: 8,4 mm

  • Výdrž baterie: 24 hodin špunty + 24 hodin pouzdro

  • Hmotnost: 6,5g

  • Cena: 4 990 Kč

Zastavit se ještě musím také u technologie aktivního potlačení hluku - ANC. Ta je totiž pravděpodobně nejlepší, jakou jsem u herních sluchátek dosud zažil a dokonale odhluční váš herní nebo hudební zážitek, ať už jedete tramvají nebo procházíte kolem sbíječky. Nechybí ani ambientní režim, který pustí do ucha některé konkrétní zvuky, což je skvělé například na rychlou konverzaci bez toho, aniž byste museli špunty vyndavat.

Na nabíječku zapomeňte

Jak již bylo řečeno v úvodu recenze, v balení najdete 2,4GHz adaptér pro připojení špuntů k PC a konzoli s extrémně nízkou latencí (možné využít i na mobilech díky přepínači). Připojení je rychlé a bezproblémové, nic nevypadává ani nehrapuje, zvuk je precizně synchronizován s hraním na obrazovce a po celou dobu testování jsem neměl problém se signálem. Trochu horší je to s Bluetooth připojením. To sice po řádném spárování nevypadávalo, jen občas zlobilo z hlediska automatického napojení na telefon, především ale používá Bluetooth LE (Low Energy), nikoliv tradiční Bluetooth. S některými zařízeními, jako je např. můj pracovní Macbook, jsem se tak nedokázal spojit vůbec, při koupit tedy musíte dát pozor, s čím vůbec hodláte špunty využívat a počítat s tím, že občas můžete narazit na omezení.

Bluetooth LE a větší pouzdro však mají i své světlé stránky. Sluchátka totiž dokážou na jednou nabití vydržet až 12 hodin v případě 2,4GHz připojení, u Bluetooth pak rovnou 24 hodin. Pouzdro vám pak dodá ještě dalších 24 hodin šťávy, takže máte ve výsledku opravdu nesmrtelná sluchátka, se kterými bez problémů zvládnete i ty nejdelší cesty, aniž byste museli vůbec přemýšlet o nabíjení.

Verdikt

Sluchátka Sony Inzone Buds možná na první pohled nepůsobí jako nic unikátního, vzhledem k prvnímu pokusu výrobce v této oblasti však rozhodně překvapí v mnoha ohledech. Sony využilo svůj um z branže a nasoukalo do špuntů to nejlepší, takže dostanete za relativně dobrou cenu výborná sluchátka s parádním zvukem, duálním připojením, nekompromisním ANC a velkou výdrží. Jistě, pár kompromisů se najde, rozhodně ale nejde o nic, co by mělo výraznější dopad na výsledek. Pokud hledáte skvělá herní sluchátka na cesty i domů, Inzone Buds můžeme doporučit.

Doporučujeme