POG Tipy: Jak být schopným přátelským sousedem ve hře Marvel's Spider-Man 2

marvels-spider-man-2 • marvels-spider-man-2

Druhý herní Spider-Man od Insomniac Games je podle všech recenzí naprostá bomba. Pokud jste do hry již naskočili a loupeživé bandy New Yorku vám dávají zabrat, možná oceníte pár tipů. Pojďme na to.

Studio Insomniac Games opět dokazuje, že je nejen špičkovým herním vývojářem, ale zároveň že superhrdinové do herního světa zkrátka patří. Spider-Man 2 je banger, ale dokáže být i pořádnou výzvou. Aby vás žádný octopus, goblin nebo pohyblivý písek nemohly překvapit, připravili jsme pro vás nějaké ty úvodní tipy.

Nejdříve si vylepšete život a obranu

Hra na moc nečeká a hned po intru můžete vylepšovat svůj oblek. To je pochopitelně velmi doporučené a zároveň se vyplatí nejdříve si vypiplat sekci života a obrany. Boje jsou ve druhém díle delší, než jste zvyklí, a výdrž přijde rozhodně vhod. Abyste se z „I can do this all day!“ nepřeměnili v rozmáčklého lidského pavouka.

Sdílený strom schopností vede

Ve hře tentokrát přepínáte mezi Peterem Parkerem a Milesem Moralesem. Oba se trochu liší a mají rozdílné schopnosti. Ve hře jsou však celkem tři stromy schopností – pro Petera, pro Milese a pro oba zároveň. Je logické vylepšit nejdříve ten společný a vyhnout se možné situaci, že zatímco jeden vyžene nepřátele z New Yorku už svým zlým pohledem, druhého umlátí vyděšená holčička s arachnofobií.

Spider-Man 2

Vedlejší aktivity zkuste plnit dřív, než dokončíte hru

Nežeňte se zuřivě za dokončením příběhu hry. Některé vedlejší aktivity zapadají příběhově mnohem lépe, pokud není hlavní příběhová linka ještě dokončená. Hromady ikon na mapě mají často překvapivě příběhové vyvrcholení a lépe vysvětlují motivaci hlavní postavy.

Naučte se krýt co nejdříve

Novinkou ve hře je krytí (v angličtině „parry“), takže nemusíte před každým útokem zběsile uskakovat. Rozhodně tuhle mechaniku neignorujte. Zpočátku se možná nezdá tak důležitá, ale později ve hře je pro přežití zásadní a jak to tak bývá, čím dříve to začnete používat, tím lépe se to naučíte. Opakování dělá pavouky… ona ani ta pavučina nevydrží věčně.

Spider-Man 2

Úmrtí v boss fightech po checkpointu může dost pomoct

Možná trošku hack… každopádně s boss fighty vám dost pomůže. Pokud dosáhnete checkpointu a umřete, hra vás vyléčí a ještě obnoví různé pasti na bojišti. Nebojte se to využívat, pokud je boj moc těžký. Hra se vás holt snaží příliš netrápit.

Snažte se hodně bojovat ve vzduchu

Bojovat ve vzduchu je pro vás výhodnější než na zemi. Většina nepřátel neumí létat a ne všichni střílí. Pokud jde po vás armáda chodících goonů, ve vzduchu jste od nich v bezpečí. Zvlášť při přesile se hodí vzít si jednoho ze záporáků hezky nahoru a v klidu si ho profackovat.

Spider-Man 2

Vyzkoušejte oblek Spider-Man Noir

Ve hře jsou různé odlišné obleky, ale jeden naší pozornost obzvláště upoutal. Spider-Man Noir vám odemkne „Film-Style Animation“, díky čemuž můžete chodit po herním světě jako animovaná postava a co je ještě víc cool, Miles dostane animované pop-upy jako „THOOOOM!“ po doražení nepřítele v případě, že si vezmete oblek ze Spider-Verse.

Využívejte prostředí

Proč používat pěsti, když můžete používat trubky či odpadkové koše. Spider-Man 2 je, co se prostředí týče, extrémně kreativní a využívat ho se zatraceně vyplatí. Dokonce jsou zde takové šílenosti jako možnost rozpustit Sandmanovy dvojníky pomocí vody.

Spider-Man 2

Když pronásledujete auta, leťte nízko

Jakmile někdo dělá neplechu za volantem, je nejlepší pronásledovat je nízko nad zemí. Ve hře občas šťastně zrychlíte, a pokud se tak stane, rozhodně se hodí, abyste měli možnost nepřítele rovnou zachytit a porazit.

Využívejte vyvýšených prostor

Ač nejste Obi-Wan Kenobi, high ground se vám stejně vyplatí. Budete mít lepší přehled o herních aktivitách a sběratelských předmětech.

Jsou to často naprosto pochopitelné, ale neméně důležité tipy, jak ve hře vynikat, to hlavní je však i po pádu na zem pokračovat dál. Ani Spider-Man se superhrdinou nestal za jednu noc. Tak hodně štěstí!

Partnerem rubriky POG Tipy je Česká spořitelna.

Doporučujeme