POG Tipy: Jak chytře infiltrovat Persii v Assassin’s Creed Mirage

Ubisoft

Série Assassin’s Creed se vrací ke kořenům, a to také znamená, že si víc zakládá na stealthu a přináší zpět staré výzvy. Abyste ve hře excelovali, připravili jsme pro vás pár tipů.

Assassin’s Creed Mirage si nese z recenzí spíše mírně nadprůměrná hodnocení, přesto je tento návrat ke kořenům série příjemným potěšením pro fanoušky. Zejména opouští koncept otevřeného RPG, který sérii tolik nesedí, a opět se věnuje tomu, co sérii proslavilo – stealth. Zabíjení ze stínů překvapí i nabušenou gorilu, každopádně v přímém boji bojujete otřesně a snadno umřete dřív, než řeknete Bagdád. Plížení však přináší nové výzvy a díky našim tipům je snadno pokoříte.

Vždy nejdříve prozkoumávejte pomocí Enkidu

Váš orlí parťák Enkidu je naprosto perfektní scout. Pomůže vám dopředu prozkoumat oblast, označit nepřátele a tím naplánovat celou trasu. Nepřátelé se lépe zabíjí, když víte, kde jsou a umělá inteligence je v letošním díle překvapivě obezřetná a nepředvídatelná. Vždy se tak vyplatí vědět, do čeho jdete.

Assassin's Creed Mirage

Nezapomeňte na orlí vizi

Basim sám od sebe však může dost odhalit. Stačí aktivovat orlí vizi, jeho v podstatě rentgenové oči, a nepřátel si mnohem snadněji všimnete. Maskování je jim k ničemu a vy dokážete mnohem lépe naplánovat cestu ulicí, pokud se zbytečně nechcete pouště do šarvátek se stráží.

Assassin's Creed Mirage

Jako prvn vylepšete skill Trickster

Ve hře můžete vylepšovat několik stromů dovedností – Phantom, Trickster a Predator. Ačkoli se postupně vyplatí všechny, doporučuji zkusit nejdřív Trickstera. Rychle vám odemyká nové vybavení, díky čemuž jsou z něj odemčené skilly snad ty nejlepší ve hře vůbec. Ostatně následující tipy se toho také týkají.

Assassin's Creed Mirage

Využívejte nože

Vrhací nože jsou překvapivě účinnou zbraní. Dokážou nepřátele zabít jednou ranou do hlavy a pokud se vám plížení nevydaří a uděláte poprask po celé Persii, dost pomohou i v boji. Útočník obvykle nečeká, že mu hodíte nožík do ksichtu.

Assassin's Creed Mirage

Kouřové bomby jsou přímo over-powered

Nejen ve stealthu, ale i v samotném boji jsou kouřové bomby extrémně účinné. Tak účinné, že si skoro říkám, zda jejich mechanika není rozbitá. Jste-li obklopeni nepřáteli a hodíte si kouřovou bombu k nohám, všechny kolem sebe zmatete a můžete je propíchnout skrytou čepelí.

Assassin's Creed Mirage

Občas se hodí, když vás stráže spatří

100% stealth není nutný. Občas chodí stráže tak, že je těžké se jednoho z nich zbavit a v tu chvíli vám může pomoci ho nalákat. Nejlepší je začít pískat, tím ho k sobě navábíte a můžete ho podříznout. Ale nebojte se i třeba ukázat, například přimět střelce jít k římse, kde po něm skočíte.

Assassin's Creed Mirage

Když si vás někdo všimne, zkuste ho rychle skolit

Jakmile vás strážný odhalí, není nutné hned začít bojovat. Ideální je vystartovat a pokusit se ho rychle propíchnout. Je zde velká šance, že vystrašeného strážného skolíte dřív, než začne řvát a své spolubojovníky na vaši nevraživou přítomnost vůbec neupozorní.

Při utíkání si všímejte své poslední známé polohy

Když zdrháte z boje, rozhodně se zaměřte na jistou siluetu, co se za vámi tvoří. Ukazuje, kde je pro stráže vaše poslední známá poloha, a tam také zaměří své hledání. Při utíkání vám může velice pomoci mít na paměti, že to strážní prohledají v oblasti kolem této siluety a podle toho budete vědět, kam se schovat.

Assassin's Creed Mirage

Neustále obírejte lidem kapsy

Asi nejlehčí a nejrychlejší cesta, jak přijít k penězům. Obírat lidem kapsy je rychlé a velmi efektivní. Obnoví to vybavení, dává to víc peněz a nikdo si vás nevšímá. Čopak ťo v těch kapšičkách má?

Zvažte hraní hry v arabštině

Angličtina je dnes cool, to však neznamená, že i jiné jazyky nejsou příjemné. Assassin’s Creed Mirage je zajímavý v tom, že můžete hrát hru v arabštině a pro zvýšení imerze hry ji rozhodně doporučuji zkusit. Bagdád starověké Persie pak pouze neuvidíte, ale také uslyšíte.

Snad vám tyto tipy aspoň trochu pomohou se do hry lépe dostat a excelovat ve stínech starověké Persie. S trochou cviku se pochopitelně můžete zlepšit i v boji. Ovládnutí mechanik plížení však není jen výhodné, ale také velmi zábavné. Máte-li vlastní tipy, nebojte se o ně podělit.

Partnerem rubriky POG Tipy je Česká spořitelna.

Doporučujeme