POG Tipy: Jak se stát udatným objevitelem ve Starfieldu

starfield • starfield

Dlouho očekávaný Starfield je konečně tady a nás sandboxový vesmír přes své chyby rozhodně bavil. Možností je však ve hře hromada a díky našim tipům se v nich snad rychle zorientujete.

Na Starfield jsou na internetu rozporuplné názory, každopádně i tak se jedná o jeden z nejlepších vesmírných sandboxů, co jsou momentálně na trhu. Já osobně se u hry královsky bavím, každopádně chvíli mi trvalo, abych se ve vesmíru vyznal. Tyto typy vám v tom pomohou a navedou do začátku správným směrem.

Pokročte nejdříve v příběhu

Ačkoli zahrát příběhový úvod je nutné, hra se rychle stane otevřenou. Můžete se tedy na hlavní příběh vykašlat, vzít si loď zdarma, co vám z Constellation tak lehkovážně darovali, a jít s ní provádět pirátství či navštěvovat hvězdné bordely. Než se tak stane, doporučuji pár příběhových misí ještě dokončit.

Starfield

Constellation, ke které se přidáte, odměňuje své členy formou nového lootu, a navíc se v ní nachází osoby, které vám pomohou na vašich výpravách. Nejedná se při tom o špatné věci, dostanete třeba ten skafandr, který znáte z propagačních materiálů, a ten patří k těm nejlepším, co na začátku naleznete.

Vždy miřte na hlavu

Nejen Thanose se vyplatí trefovat do hlavy. Mé bojové zkušenosti ze Starfieldu přinesly pár objevů. Mlácení na blízko je blbost, ani není zábavné, a pro souboje na blízko je lepší bojovnice či těžební cutter (který navíc potěšil mé masochistické srdíčko, brutálnější smrt si představíte těžko). Zejména však při boji se headshot vyplatí víc než kdy dřív.

Starfield

Trefa do hlav nepřítele omráčí. Nejvíc se mi vyplatila na první pohled nevýrazná pistolka… která však dělá brutálně hodně poškození. Trefa do hlavy povalila i zavalitější protivníky a i bossfighty byly jednoduché.

Berte jen relevantní věci

Hry od Bethesdy jsou typické tím, že chcete vzít vše, co není přibité. Zpočátku si kleptomanství budete dokonce užívat. Pak ale zjistíte, že váš inventář je výrazně omezen. A to není všechno, prodejci nemají neomezeně peněz a nekoupí všechno. Berte jen to lepší a cennější, jinak se z toho zblázníte. Dopředu však vím, že tato rada je marná, je marná, je marná.

Starfield

Prodávejte věci u Starpointu

Když už jsme u prodeje věcí, všeobecně je nejlepší prodávat v nějakých general stores. Obchod se zbraněmi chce jen ty zbraně, každopádně general store odkoupí i použité papírové kelímky. Fakt netuším, jak na nich pak vydělávají.

Starfield

Nejlepší na to je na první pohled nevýrazný panel hned u Starpointu, například toho na New Atlantis. Má v sobě dost peněz a odkoupí i nakousnutý sandwich, kterých je ve hře překvapivě hodně.

Odkládejte vybavení ke společníkům nebo do lodi

Poslední velký tip k vybavení. Nenoste všechno sami. Můžete věci odkládat do lodi, k vašim společníkům nebo na postavené základny. Kapacita se tím pochopitelně značně zvýší.

Starfield

Nezapomeňte se dobře vyspat

Extrémně snadno se zapomene na to, že byste měli spát. Teď nemluvím o tom, že byste Starfield neměli hrát do 3 hodin ráno… vaše postava ve Starfieldu by taky měla spát! Pokud jste well rested, dostanete 10% expů navíc, a to rozhodně není málo!

Starfield

Klidně se přidejte k více frakcím

Přidat se k frakci má několik velkých výhod. Dostanete lepší gear, a ještě nové úkoly. Na rozdíl od Skyrimu, zde se můžete přidat k více frakcím a plnit jejich úkoly. Na roleplay to možná uškodí, ale bez nutnosti restartovat hru prožijete více různých příběhů, a úkoly frakcí patří k mým oblíbeným. Frakce se sice mohou vzájemně nesnášet, ale holt se do hádek „Není čerstvá! Je čerstvá!“ radši zapojovat nebudete.

Starfield

Lodě je lepší získat než koupit

Počáteční Frontier není nejlepší lodí a získat lepší člověka láká. Doporučuji však těžce našetřené peníze neutrácet rychle. Lodě se ve Starfieldu dají získat plněním různých úkolů. A pokud ji třeba nechcete, stále ji můžete prodat za nemalý přínos.

Starfield

Používejte látky a potraviny na získání bonusů

Omezovat se jen na léčení při boji je blbost. Výrazně doporučuji prohledat svůj inventář, pravděpodobně šíleně zaházený nejrůznějším harampándím, a vybrat ty nejlepší vína, piva či návykové látky, co vám přidají nejrůznější statistiky. Můžete být silnější, přesvědčivější či toho víc unést.

Starfield

Míření z pohledu třetí osoby ne vždy trefí cíl

Osobně nejradši hraji z pohledu třetí osoby, ale Starfield to nemá zcela vychytané. Míření ukazuje, kam míříte, ale nebere tolik v potaz různé překážky. Pokud tedy míříte na dálku, raději přejděte do režimu z pohledu osoby první.

Starfield

Snad vám tyto tipy alespoň trošku pomohou ve hře začít. Starfield je však pln jiných nejrůznějších vychytávek, jak se vesmíru excelovat. Již brzy vám přineseme i naše vtipné poznatky z deníčku výprav.

Partnerem rubriky POG Tipy je Česká spořitelna.

Doporučujeme