Vývojáři Lies of P přidali v tichosti před vydáním Denuvo

Neowiz Games • Neowiz Games

Tvůrci nové soulsovky udělali krok, který hráče příliš netěší.

Lies of P mělo zatím nakročeno k tomu, aby zažilo snové vykročení do světa. Dobré recenze, natěšení hráči a označení za jednu z nejlepších soulslike her. Jenže vývojáři nakonec svoji pozici tak příjemnou mít nebudou. Před vydáním totiž přidali na Steam varování o ochraně Denuvo a to hráči berou jako nepříliš poctivý krok. Ve skutečnosti bylo varování přidáno přesně v den, kdy hra vyšla pro majitele Deluxe edice.

Mimo Steam na přidání protipirátské ochrany Denuvo vývojáři nijak neupozornili a hráči se tak pochopitelně zlobí. Denuvo má totiž často nepříjemný vliv na výkon a to nejen na slabších strojích, ale i u moderních PC. Využívání této ochrany se proto stává obecně terčem kritiky a v nedávné době donutilo například tvůrce PayDay 3 k tomu, aby Denuvo odstranili těsně před vydáním. Už nyní se šíří žádosti hráčů o to, aby vývojáři Denuvo po vydání Lies of P odstranili. Tvůrci se však zatím k této záležitosti nevyjádřili.

Pokud nechcete tyto problémy řešit, stále si můžete zahrát Lies of P kromě PC také na PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S. Hra bude pro běžné edice dostupná 19. září.

Partnerem rubriky Novinky je Česká spořitelna.

Doporučujeme